Krąg Druidów

Wiejący z wolna wiatr delikatnie poruszał koronami drzew muskając również wysokie trawy a towarzyszył mu cichy świst. Tuż nad cicho płynącym strumieniem, chroniąc się przed żarem pełnego słońca kryła się odziana w zieleń postać podpierając się na sękatym kiju. Z oddali dostrzec można nadciągające postaci idące z różnych kierunków świata. Świątynia Matki wypełnia się zgromadzonymi a to oznaczać może tylko jedno – rozpoczęło się zebranie Kręgu Druidów.

Aby móc mówić o tym czym jest Krąg Druidów warto zagłębić się skąd tak na prawdę wzięła się ta grupa. Przez tysiąclecia na straży lasów, stepów i kresów stały Elfy, dzieci zrodzone z nieporządku i miłości do życia. Matka obdarowała je wiedzą i potężną mocą znaną dziś jako magia natury. Podczas mijających wieków, wielu interesowało się ową magią, która znana była jako jedna z najpotężniejszych. Nieufne dzieci Matki, niechętnie dzieliły się swą wiedzą z obcymi, wybierając jedynie tych o najczystszych i szlachetnych sercach. Ci zaś, którzy dostąpili zaszczytu zwani zostali Druidami, strażnikami harmonii natury. W skutkach Wielkiej Wojny większość Elfów zaginęła bez śladu a wielu Druidów poświęciło swe życie. Gdy konflikt ucichł a świat wrócił w łaski Bogów, Saul – Najwyższy Kapłan Matki, zebrał w jej świątyni nieliczną grupę Druidów zawiązując tym samym nieformalną organizację zwaną Kręgiem Druidów.

Druidzi z reguły są samotnikami, w większych grupach skupiają się jedynie podczas zebrań Kręgu. Cechują się inteligencją, szeroko pojętą wiedzą, czystością, rozsądkiem i odwagą. Szanują prawa przyrody i respektują zasadę Krąg życia się toczy, coś musi umrzeć, aby żyć mogło coś. Szanują również wyżej postawionych a hierarchia w ich nieformalnej organizacji jest bardzo prosta. Głową całego Kręgu i kultu Matki jest Najwyższy Kapłan, zaraz za nim stoją Kapłani, następnie Druidzi kończąc na Adeptach.

Grafiki autorstwa Fogliaviola Fantasy Design oraz ArtStation