Pomoc

Q: Skąd wziąć konto?

Aby uzyskać konto, najpierw należy wejść na nasz kanał na Discord: https://discord.gg/mqDNkKE i napisać do kogoś z rangą @ADMIN, @SKRYPTER, @FABULANT lub @SUPPORT i poprosić o konto. Można podać tej osobie konkretne dane (login i hasło jakie chcemy), jako, że można je zmienić już później w grze.

Q: Co zrobić jeśli utknąłeś?

Klikając w zakładkę Help, możesz wybrać opcję, gdy Twoja postać utknęła. Poczekaj kilka minut, a gra sama przeniesie Cię do miasta. Jeśli wyniesie Cię zupełnie gdzie indziej, to napisz do @SUPPORT lub @ADMIN na Discord, a Ci pomogą Ci w tej niekorzystnej sytuacji.

Q: Stworzyłem nową postać, ale po zalogowaniu się widzę jedynie ciemny ekran.

Najprawdopodobniej nie masz zgranej mapy Nelderim. Musisz użyć Patchera Nelderim. Instrukcje korzystania z niego znajdziesz w dziale Instalacja.

Q: Podczas poruszania się po mapie trafiam na niewidzialne przeszkody.

Nie posiadasz najnowszej wersji mapy. Aby ją uaktualnić użyj Nelderim Patcher.

Q: Jak nauczyć się jakiejś umiejętności ?

Po pierwsze musisz znaleść odpowiedniego NPC (postać sterowana przez komputer). Inskrypcji nauczy Cię skryba, anatomii uzdrowiciel, wiedzy o broni kowal itd. Kiedy znajdziesz odpowiednią osobę kliknij na nią prawym przyciskiem myszy i z menu wybierz umiejętność która Cię interesuje oraz wręcz odpowiednią sumę pieniędzy postaci (przeciągnij na nią kupkę złota i upuść „na głowę”).

Q: W paperdollu przed imieniem mojej postaci pojawił się dopisek. Co to jest ?

Uzyskałeś tytuł zdobywając odpowiedni poziom sławy lub karmy (zabijając potwory bądź wykonując zlecenia od NPC).

Gdzie mogę dowiedzieć się czegoś więcej o danej umiejętności

Ponieważ nasza mechanika stanowi odwzorowanie tej z oryginalnych serwerów Ultimy Online jest ona całkowicie jawna. Wielu przydatnych informacji znajdziesz na uo.stratics.com (strona w języku angielskim) lub www.uoguide.com (strona w języku angielskim). Możesz też poszukać w zakładce Umiejętności na naszej stronie.

Q: Chcę zagrać ze znajomym/bratem/inne z jednego IP. Gdzie to zgłosić ?

Takiego przypadku nie trzeba nikomu zgłaszać.

Q: Zostałem zamknięty w więzieniu i nie wiem za co. Jak to sprawdzić?

Do sprawdzania przyczyny naszego aresztu służy komenda [wina. Odpowiedź na wszelkie niejasności znajduje się w regulaminie.

Q: Umarłem. Co mam robić by sie wskrzesić?

Gracz, który zginął (postać zamieniła się w ducha i świat stał się szary) nie kończy swojej przygody na świecie Nelderim. Przekleństwem graczy jest nieśmiertelność i jedynie bóg Śmierci może decydować kiedy zabierze dusze nieszczęsnika do siebie. Wszyscy inni mogą szukać pomocy u uzdrowiciela, wędrownego uzdrowiciela, pustelnika oraz przy znaku ankh.
Chcąc wskrzesić się u uzdrowicieli bądz pustelnika wystarczy do nich podbiec, a oni sami uzyją mocy by przywrócic ciało naszej duszy. W przypadku gdy uzdrowiciel nas nie zauważy i nie wskrzesi należy odbiec na odległość połowy ekranu i podbiec ponownie (czynność wykonywać do skutku).
Kożystając ze świętego miejsca jakim jest ankh należy kliknąć na niego lewym przyciskiem myszy i zatwierdzić chęć powrócenia do świata żywych.

Q: Co zrobić, gdy Razor się wiesza?

Uwaga: w przypadku Windows 7 mogą się pojawiać problemy w działaniu Razora. Wówczas należy uruchamiać go w trybie zgodności z XP. Warto tez wskazać ręcznie w oknie startowym dokładną lokalizację katalogu z grą oraz pliku client.exe.

Q: Dlaczego nie widzę nazw propsów na niezidentyfikowanych przedmiotach?

Upewnij się, że przy uruchomieniu Razora wybrałeś opcję Language: ENU, a nie PL lub inną. Możesz też nie mieć aktualnego pliku cliloc.enu, który pobierzesz za pomocą Nelderim Patcher, który znajduje się w folderze gry.

Q: Skąd wziąć konia?

Konie można kupić u tresera zwierząt w mieście, nieopodal kopalni/małego banku.