Akwaria

Łowienie ryb:


Aby to zrobić, będziesz musiał zdobyć sieć rybacką i kilka akwariów. Sieci można wytworzyć za pomocą umiejętności Majsterkowanie. Akwaria są tworzone za pomocą umiejętności Stolarstwo. Aby skorzystać z sieci, wybierz ją z plecaka i zarzuć do głębokiej wody. Następnie czekamy. Ryby będą tak szczęśliwe w twoim akwarium, że po złapaniu wskoczą prosto do akwarium! No… prawie. Aby je złapać, musisz mieć w plecaku jeszcze jedną rzecz – pojemnik na te ryby. Taki pojemnik można wyrabiać za pomocą Dmuchania Szkła.

Przykładowy wygląd akwarium. Mam 2 warianty PN oraz WSDbanie o naszych podwodnych sojuszników:


Ryby potrzebują czystej wody i pożywienia, aby przeżyć. Nasze akwarium jest wyposażone w pomoc do monitorowania stanu. Po prostu spójrz na przód swojego akwarium (najedź myszką). Mówi ono ile jedzenia i wody potrzeba do utrzymania i poprawy jakości twojego akwarium. Nie chcesz często przekarmiać swoich ryb. W rzeczywistości chcesz je karmić tylko co drugi dzień. Pamiętaj jednak, aby woda była mocna i zdrowa, i regularnie dodawaj więcej, aby Twoje akwarium było ładne, błyszczące na niebiesko.

aquarium_net

Sieci na ryby akwariowe, po jednej na każdą rybę, którą planujesz złowić. Każda postać może łowić ryby akwariowe (wymaga to umiejętności Rybactwo), ale postać z wysokimi umiejętnościami łowienia będzie w stanie łowić szerszą różnorodność. Wędkuj w płytkiej wodzie z brzegu lub z doku, kliknij dwukrotnie sieć i wyceluj w wodę.

Oto jak liczona jest szansa złowienia ryby:

BaseFish fish = GiveFish( m_Player.Skills.Fishing.Base / 100 );

aquarium_fishbowl

Musisz wsadzić złowione ryby do takiego pojemnika jak widać na obrazku, bo inaczej umrą w Twoim plecaku, jednak ryby będą żyły w nieskończoność w akwarium. Te pojemniki można ponownie wykorzystać, jako, że 1 taka kula może pomieścić w sobie 1 rybę.; złap kilka ryb, wlej je do akwarium (po prostu przeciągnij i upuść pojemni na akwarium lub lewym przyciskiem myszy i wybierz “Remove Fish/Usun Rybe”, a ta wyladuje w Twym plecaku. Następnie przenieś ją na akwarium), a puste kule wrócą do twojego plecaka.

Zarządzanie zapasami

Najechanie myszką na twoje akwarium wyświetli ramkę informacyjną, która jest aktualizowana co 2 dni (około 48 godzin) i powiadamia cię o dostępnych wydarzeniach lub nagrodach wraz z wymaganiami dotyczącymi utrzymania ryb i ich środowiska. Aby utrzymać akwarium i zdrowe ryby, będziesz potrzebować:

water_pitcher

Dzbanek z wodą, który można zakupić, np.: u kelnera.

aquarium_food

Jedzenie dla rybek, które można zrobić za pomocą umiejętności Gotowanie.

Gump podaje dwie liczby; utrzymanie lub poprawa. Jeśli stany wody i żywności są “zdrowe,” karmę i wodę do stanu „utrzymania”. Poprawa poziomu pokarmu w zdrowym zbiorniku faktycznie doprowadzi do przekarmienia. W przykładzie zobaczysz, że wartości „dodanej żywności” i „dodanej wody” odpowiadają wartości „utrzymania”. Oznacza to, że akwarium było pielęgnowane. Akwarium wymagające pielęgnacji pokazuje „dodatek pokarmu 0” i „dodatek wody 0”. Jeśli woda stanie się „mocna” i/lub stan pożywienia stanie się „przekarmiony”, opcja „popraw” nie pojawi się. Podczas gdy mocna woda jest pożądanym stanem, przekarmienie nie jest.

aquarium_flake

Wakacyjny wafel. Służy to utrzymaniu akwarium przez 7 dni bez wkładu z Twojej strony, jednak wtedy żadne nagrody ani wydarzenia nie są możliwe.

Pojedyncze kliknięcie na akwarium daje możliwość „zbadania akwarium” lub, jeśli to możliwe, obejrzenia wydarzenia lub odebrania nagrody. Podwójne kliknięcie pominie ten wybór i przejdzie bezpośrednio do okna „zbadaj”. Każde stworzenie lub przedmiot w akwarium pojawia się na osobnej stronie.

Przykład wyglądu przy jednej złowionej rybie

Maksymalna zawartość akwarium to 30, mogą to być ryby lub nagrody za akwarium. Uważaj na zapełnienie akwarium do pełna, jeśli zbiornik zapełni się nieodebranymi nagrodami, więcej nie może się odrodzić; chociaż „zdarzeniem” może być po prostu poprawa jakości wody, może to być również narodziny nowego stworzenia w zbiorniku. Lepiej zostawić wolne miejsce, aby to się stało!

Co się stanie, gdy akwarium zostanie zaniedbane?

Istnieje pięć stanów zarówno wody, jak i żywności. Stan wody powinien być „silny” lub przynajmniej „zdrowy”, stany, których należy unikać to „niezdrowy”, „umierający” i „martwy”.
Jedzenie powinno być „przekarmione” lub „najedzone”, stany, których należy unikać to „głodny”, „głodzony” i „martwy”.

Wydarzenia i nagrody:

  • rybie ości
  • przemoczone buty
  • wędka Czarnobrodego
  • sieć do połowu rybek akwariowych
  • wiadomość w butelce
  • zabawkowa łódka
  • kapelusz rybacki pijaka z Celendir
  • muszelki
  • statuetka wyspy

Przemieszczanie akwarium:

Aby je przenieść, radzimy usunąć rybki, a potem je dopiero przenosić. W przeciwnym wypadku, mogą one umrzeć.


Cóż, mam nadzieję, że kolekcjonowanie pięknej gamy naszych pięknych, płetwiastych przyjaciół z morza sprawi wam tyle radości, co mnie!
Miłego wędkowania!