Domy

Można posiadać po 1 domu na postać.

Wynajmowanie domów

W świecie Nelderim możliwe jest wynajęcie lub wykupienie domu w mieście. Aby tego dokonać należy odszukać interesujący nas budynek a następnie sprawdzić, czy dostępny jest żółto-brązowy szyld umożliwający kupno czy wynajem.

Budynki

Różnorodność budynków jest ogromna. Możemy wybrać sobie małą niepozorną chatkę w pobliżu wioski lub też zamieszać z cala gildia w olbrzymiej willi w centrum miasta.

Wynajem

Wbrew pozorom „do wynajęcia” nie oznacza jednak, że za dom płacimy co jakiś czas opłaty. Oczywiście taka funkcja jest dostępna jednak większość domów po prostu się wykupuje.

Ceny takich domów są znacznie niższe niż ich odpowiedników stawianych przez graczy. Na cenę składa się wielkość ziemi jaka dom zajmuje, całkowita powierzchnia ( wraz z piętrami ), lokacja domu oraz jego wygląd.

Jeśli dom nie został już kupiony to jego tabliczka złoto brązowy kolor. Po kliknięciu w nią pokaże nam się okno z interesującymi nas informacjami o domu. Jeśli zdecydujemy się na kupno to pieniądze zostaną pobrane oczywiście z naszego banku. Jeżeli na mapie istnieje budynek, który interesuje gracza pod kątem zamieszkania w nim, należy skontaktować się z administracją w celu uzgodnienia warunków.

Własne domy

Własne domy można budować w określonych strefach okołomiejskich. By taki dom zbudować można zakupić już gotowe podstawki, które porozstawiane są po całej mapie, lub poprzez kontakt z GM o wyznaczenie miejsca i ceny domu lub zakupić narzędzie u NPC architekt i postawić samemu taki domek w strefie okołomiejskiej: Tasandory, Garlan oraz Twierdzy (ok. 20-30 kratek od murów miasta).