Kompania handlowa

Kompania Handlowa – kupcy Tasandory, którzy skupili sie w cechu; maja za cel osiągnąć jak największe wpływy w mieście Tasandora.

Działają jako zwykli kupcy i handlowcy oraz bankierzy. Pożyczają rownież jako cech pieniądze na duży procent , a tych, którzy zalegają z płatnościami zaganiają do pracy przy wydobyciu srebra, którego żyły odnalezli w skrawkach podmroku, do ktorego udało im się zdobyć dostęp. Zatrudniają też profesjonalnych górników i rzemieślników, wszystkim tym płacą w srebrnych monetach, których nie można dostac z żadnego innego źródła, jest więc to atrakcyjna praca.

Budują swoją siłę na rynku walut wobec Tasandory poprzez spekulacje i brak możliwości weryfikacji realnej wartości. Wprowadzają swoją walutę na rynek, żeby zdominować wartością złoto. Spekulacja, bo nie wiadomo ile złoto jest warte wobec srebra, więc stawiają wartość wysoko poprzez prosty trik: wystawiają na aukcjach artefakty zdobyte z: twierdzy krasnoludów, miasta jarlingow, dostępnych dla nich części podmroku, czy z innych miejsc podbitych przez potwory. Następnie sprzedają srebrne monety za złote monety w wysokim kursie.

Są trzecią siłą wplywu tuż obok Rady Miasta i ruchu Frona z Talas, który broni swojej pozycji razem z wojskiem.