Krąg Druidów

Wiejący z wolna wiatr delikatnie poruszał koronami drzew muskając również wysokie trawy a towarzyszył mu cichy świst. Tuż nad cicho płynącym strumieniem, chroniąc się przed żarem pełnego słońca kryła się odziana w zieleń postać podpierając się na sękatym kiju. Z oddali dostrzec można nadciągające postaci idące z różnych kierunków świata. Świątynia Matki wypełnia się zgromadzonymi a to oznaczać może tylko jedno – rozpoczęło się zebranie Kręgu Druidów.

Aby móc mówić o tym czym jest Krąg Druidów warto zagłębić się skąd tak na prawdę wzięła się ta grupa. Przez tysiąclecia na straży lasów, stepów i kresów stały Elfy, dzieci zrodzone z nieporządku i miłości do życia. Matka obdarowała je wiedzą i potężną mocą znaną dziś jako magia natury. Podczas mijających wieków, wielu interesowało się ową magią, która znana była jako jedna z najpotężniejszych. Nieufne dzieci Matki, niechętnie dzieliły się swą wiedzą z obcymi, wybierając jedynie tych o najczystszych i szlachetnych sercach. Ci zaś, którzy dostąpili zaszczytu zwani zostali Druidami, strażnikami harmonii natury. W skutkach Wielkiej Wojny większość Elfów zaginęła bez śladu a wielu Druidów poświęciło swe życie. Gdy konflikt ucichł a świat wrócił w łaski Bogów, Saul – Najwyższy Kapłan Matki, zebrał w jej świątyni nieliczną grupę Druidów zawiązując tym samym nieformalną organizację zwaną Kręgiem Druidów.

Druidzi z reguły są samotnikami, w większych grupach skupiają się jedynie podczas zebrań Kręgu. Cechują się inteligencją, szeroko pojętą wiedzą, czystością, rozsądkiem i odwagą. Szanują prawa przyrody i respektują zasadę Krąg życia się toczy, coś musi umrzeć, aby żyć mogło coś. Szanują również wyżej postawionych a hierarchia w ich nieformalnej organizacji jest bardzo prosta. Głową całego Kręgu i kultu Matki jest Najwyższy Kapłan, zaraz za nim stoją Kapłani, następnie Druidzi kończąc na Adeptach.

Grafiki autorstwa Fogliaviola Fantasy Design oraz ArtStation

By dołączyć do tej grupy, należy zgłosić sie GM Maupishon lub NBlades.