O serwerze

Serwer Nelderim: Aderthand jest trzecią odsłoną kultowego klimatycznego (Role-play) shardu Ultimy Online Nelderim osadzonym w świecie fantasy. Kontynuuje historię i tradycje pierwszej odsłony Nelderim opierając się o nową, ciekawą linię fabularną zmieniającą bieg wydarzeń.

Nelderim: Aderthand posiada unikalną, niepowtarzalną autorską mapę, która była wykorzystywana podczas pierwszej edycji tego shardu, wzbogaconą o nowe lokacje, lochy oraz budynki.

Nasz serwer obsługuje standardowy klient Ultimy, oraz nowy rozwijany na bieżąco oraz stale modyfikowany ClassicUO, posiadający unikalny, odświeżony interface oraz umożliwiający rozgrywkę nawet w 250 FPS (klatkach na sekundę)

Na naszym serwerze każda postać może osiągnąć skillcap 720 (100-120 na umiejętność) oraz statcap 250 (125 na jedną statystykę). Ponadto system przyrostu umiejętności jest na tyle szybki by dawać satysfakcję i wyraźne przyrosty podczas wypraw jak i na tyle długi w końcowej fazie aby osiągniecie 120 danej umiejętności było znaczące. Dodatkowo każda postać raz dziennie może wykorzystać przypisane do niej Power Hour (godzina dwukrotnie szybszego przyrostu umiejętności), które resetuje sie każdego dnia o północy.

Dozwolone jest bierne makro, ale jedynie w prywatnych domkach (te, które nie mają statusu Publiczny), z wyłączeniem umiejętności, których nie można w nim ćwiczyć.