Oswajanie

Oswojona bestia, aby zaakceptowała Cię jako mistrza, ….no powiedzmy, że to wymaga cierpliwości, nerwów i siły woli.
Nagrody za naukę oswajania zwierząt są przez niektórych uważane za warte zainwestowanego czasu. Oswajacze od dawna uważani są za niezwykle użytecznych i wszechstronnych w walce z potworami, a w mniejszym stopniu także z graczami.

Twoja umiejętność oswajania (wraz z Wiedzą o Zwierzętach) określa szanse na oswojenie danego stworzenia, a następnie kontrolowanie go. Jest to ponadto wymagane do wiązania się z niektórymi stworzeniami, a także bierze udział w określaniu twojego stabilnego limitu miejsc.

Aby oswoić stworzenie, musisz stać w obrębie trzech jego kafelków bez przeszkód, a następnie wycelować na to stworzenie umiejętnością. Po rozpoczęciu oswajania możesz znaleźć się w dowolnym miejscu w odległości do kilku płytek od celu, jeśli jednak straci cię z oczu lub zostanie zraniony w jakikolwiek sposób, próba się zakończy. Po kilku sekundach otrzymasz powiadomienie o sukcesie lub porażce. Podczas gdy większość zwierząt jest nieprzyjazna i można je oswoić w dowolnym momencie, większość prób oswajania z potworem się nie powiedzie od razu.

W takim przypadku nie ma czasu oczekiwania na ponowną próbę, dlatego najlepiej ustawić makro i używać go tak szybko, jak to możliwe, aż do pomyślnego rozpoczęcia procesu oswajania.

Weterynarz jest niemal niezbędną umiejętnością dla poważnych pogromców, ponieważ jest to jedyna dostępna metoda wskrzeszenia martwych zwierząt.

Trening

Tenowanie oswajania jest procesem bardzo powolnym, ponieważ można go poprawić tylko poprzez aktywne użycie. Próba oswojenia stworzenia zajmuje kilka sekund, a kiedy ci się powiedzie, nie będziesz mógł go ponownie zyskać. W większości przypadków najlepiej jest potraktować to jako umiejętność początkową dla swojej postaci, jeśli chcesz jej użyć. Aby zwiększyć tempo odradzania nowych celów, powinieneś zwolnić, a następnie zabijać każdego z nich w miarę postępów. Może się okazać, że trzymanie niektórych z nich pod twoją kontrolą, aby pomóc w unicestwieniu innych, pomaga sprawom.

Miejsce w stajni

(Weterynaria+Oswajanie+Wiedza o zwierzętach) podzielone na 3 = ilość dodatkowych miejsc (bazowo 5).

Osoba posiadająca 120 Oswajania, 120 Wiedzy o zwierzętach i 120 Weterynarii ma 15 miejsc w stajni.

Osoba, która nie posiada tych umiejętności, ma 5 miejsc.