Paragony

Paragony możemy rozpoznać po złotym kolorze. Każdorazowo gdy w dungeonie pojawia się potwór ma on 5% szans na stanie się Paragonem czyli istotą z podwyższonymi umiejętnościami i statystykami.

Ponieważ paragony są o wiele mocniejsze od ich normalnych odpowiedników nie mogą być oswajane oraz są o wiele trudniejsze do opanowania dla bardów. Paragon nie może się również stać pierwszym celem podczas używania umiejętności prowokacji.

Ponadto paragony poruszają się szybciej, a ich punkty życia, many oraz staminy odradzają się w krótszym czasie. Częściej też niż zwykle potwory zmieniają cel ataku nawet jeśli już walczą z jakimś przeciwnikiem.

Statystyki i umiejętności

Statystyki i umiejętności paragonow są o wiele wyższe, mają 5 razy więcej punktów życia, 5% więcej siły oraz 20% więcej zręczności i inteligencji. Wszystkie umiejętności paragona są zwiększone o 20%.

Obrażenia jakie zadaje paragon są 5 razy większe niż normalnie, a jeśli potwór używał zatruwania, to w formie paragona będzie to robił trucizną o jeden poziom wyższą ( nie wyżej niż poziom 5 ). Karma i sława paragona będą zwiększone lub zmniejszone o 40% w zależności od jego charakteru.

Nagrody

Oczywiście za zwiększoną siłą potwora idzie zwiększenie jego lootu. Paragony posiadają dodatkowe przedmioty, a ich ilość i jakość jest oparta o sławę ( fame ). Im większa tym większy loot.

Gdy paragon zostaje zgładzony, osoby, które zadały mu największe obrażenia mają niewielką szansę na otrzymanie specjalnego artefaktu. Szansa jest tym większa im większa jest sława ( fame ) paragona i oczywiście szczęście ( luck ) walczącego z nim gracza.