Plotki

Plotki
System plotek istniejący na naszym serwerze umożliwia informowanie graczy o ważnych wydarzeniach i zmianach w bardziej łagodny sposób niż dzieje się to przy pomocy Newsów na www. Od plotek często też zaczynają się questy, turnieje itp. Oczywiste jest również, że plotki dotyczą wyłącznie informacji fabularnych. Nigdy nie dowiemy się z nich nic o zmianach w mechanice czy np składzie ekipy. Warto więc znać ten prosty system aby nic co warte uwagi nie umknęło nam z powodu nieznajomości komend.
Trzeba pamiętać również o tym, że plotki są przypisane do regionów świata. Może się wiec czasem okazać, że na ziemiach Naurów nikt nawet nie wspomni o ślubie cesarza w momencie gdy cala stolica będzie o tym mówić.

Każdy dostawca w świecie Nelderim może znać najnowsze plotki. Czasem sam zagai gracza, lecz najlepszym sposobem poznania wszystkich jest zapytanie go o nie zdaniem zawierającym słowo “plotk”. Jak dostawca je usłyszy, to wymieni wszystkie plotki, które zna. Po tym trzeba już samemu ciągnąć go za język używając słów kluczowych, które on sygnalizuje, np.:
Hej, słyszałeś o masakrze na dworze króla Geriadoru?
Słowem kluczowym na pewno będzie masakr i na zdanie:

Nie słyszałem o masakrze, ale chętnie posłucham
NPC poda pełną treść plotki.