Rycerstwo

Umiejętność Rycerstwa pozwala na znacznie bardziej efektywną walkę, szczególnie z wszelkiej maści potworami nawiedzającymi świat Nelderim. Jest bardzo pomocna zarówno dla wojowników posługujących się bronią białą jak i dystansową. Jej używanie jest jednak nieco kosztowne ze względu na fakt, że pogromca co jakiś czas zmuszony jest zregenerować swoją moc poprzez medytacje w odpowiednich miejscach, co wiąże się z utratą złota.

Wymagane przedmioty

Księga rycerstwa – Każdy rycerz trzyma ją zawsze przy sobie.
Wytwarzane przez: Nie. Pozyskiwane z potworów.

Używanie umiejętności

By użyć umiejętności Pogromcy, w plecaku musimy posiadać księgę pogromcy. Następnie należy:
• Dwukrotnie kliknąć na księdze
• Wybrać interesujący nas czar i dwa razy kliknąć na nim
W zależności od poziomu umiejętności oraz posiadanej przez nas ilości punktów dziesięciny, dany czar uda się, bądź nie.

Punkty skupienia (Tithing Points)

Każda umiejętność pogromcy, oprócz many i odpowiedniego poziomu umiejętności wymaga również pewnej ilości punktów skupienia. Odzwierciedlają one poziom nagromadzenia niezbędnej przed walką mentalnej siły. Można je zdobyć poprzez ofiarowanie złota przy Ankhu.

Dostępne umiejętności

Symbol atakuNazwaPunkty skupieniaKoszt manyWyma- gany poziom umieję- tnościOpis
Uśmierzenie bólu
(Close Wounds)
10100Leczy wskazanemu celowi od 7 do 39 punktów życia. Karma rzucającego wpływa na ilość wyleczonych ran.
Wrząca krew
(Cleans by Fire)
10105Leczy cel z trucizny, ale zadaje obrażenia od ognia rzucającemu w ilości od 13 do 55 punktów. Ilość zadanych obrażeń od ognia zależy od wysokości karmy rzucającego. Szansa na wyleczenie jest wyliczana zgodnie z formułą: % szans na wyleczenie = (Pogromca x 0.75) + (100 – (poziom trucizny x 20)
Oczyszczenie umysłu
(Remove Curse)
10205Usuwa wszystkie efekty klątwy z celu. Wliczając zarówno czary maga: Niezdarność(Clumsy), Osłabienie (Weaken), Anemia (Feeblind) i Paraliż (Paralize), jak i również wszystkie klątwy nekromanty. Szansa na ściągnięcie klątwy jest zależna od poziomu karmy rzucającego.
Jedność z orężem
(Consecrate Weapon)
101015Pogromca pokłada część swojej mentalnej siły w broni, dzięki czemu zadaje ona taki rodzaj obrażeń, na który przeciwnik ma najmniejszą odporność. Efekt utrzymuje się od 3 do 11 sekund.
Lot ptaka
(Sacred Journey)
101615Efekt działania umiejętności jest taki sam jak przy użyciu czaru Translokacja (Recall).
Gniew
(Divine Fury)
101525Czasowo zwiększa prędkość, szansę trafienia, i ilość obrażeń, ale zmniejsza obronę rzucającego. W momencie użycia umiejętności wytrzymałość (stamina) pogromcy jest odświeżona. Długość działania uzależniona jest od karmy rzucającego i trwa od 7 do 24 sekund.
Sprzeciw woli
(Dispel Evil)
101035Odsyła złe przywołańce oraz powoduje, iż inne złe stworzenia uciekają z pola walki. Przetransformowani nekromanci tracą wytrzymałość (staminę) i manę. Karma i poziom umiejętności Pogromca rzucającego oraz sława i poziom umiejętności Nekromancja celu, wpływają na efekt.
Obsesja
(Enemy of One)
102045Następny trafiony cel stanie się dla Pogromcy śmiertelnym wrogiem. Wszystkie obrażenia od broni zadane tego typu stworom wzrosną, ale będzie on otrzymywał dodatkowe obrażenia od stworzeń innego typu. Śmiertelny wróg będzie podświetlony na pomarańczowo. Efekt utrzymuje się od 1,5 do 3,5 minut i jest zależny od ilości karmy rzucającego.
Bitewna energia
(Holy Light)
101555Zadaje obrażenia od energii dla wszystkich celów znajdujących się w pobliżu pogromcy. Ilość zadanych obrażeń jest zależna od karmy rzucającego i wynosi od 8 do 24 punktów.
Ostateczny wysiłek
(Nobel Sacrafice)
302065Wskrzesza, odtruwa i leczy wszystkie cele w promieniu rzucającego. Po użyciu tej umiejętności wytrzymałość (stamina), mana i punkty życia pogromcy maleją do 1. Liczba uleczonych punktów zależy od karmy rzucającego i wynosi od 8 do 24 punktów.

Nauka: Rycerz