Targowiska

Targowiska
Specjalnie by ułatwic naszym graczom wzajemny handel, oraz przyczynić się do urealnienia życia w świecie Nelderim, stworzyliśmy targowiska. Są to miejsca gdzie można wykupić stragan i sprzedawać na nim swoje towary. Targowiska znajdują się w miastach dzięki czemu tak sprzedający jak i kupujący nie musi obawiać się morderców.
Niektórzy gracze wykupują po kilka straganów tworząc w ten sposób sieć handlową. Wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swych klientów dorabiając się większego majątku.
Najczęściej jednak spotykane jest wykupywanie jednego straganu na jeden konkretny typ towaru (np. wyroby kowalskie na jednym stoisku a krawieckie na drugim). Dzięki temu tworzy się większy porządek oraz większy tłok na targowisku co bardzo zachęca potencjalnego klienta.

Lokacja
Targowiska znajdują się we wszystkich większych miastach- Także w kryjówkach dla morderców!. W miare możliwości usytułowane są jak najbiżej centrum miast bądź w pobliżu ważnych lokacji miejskich.

Wynajem
Wynajęcie straganu na targowisku odbywa się poprzez podpisanie kontraktu na sprzedawcę. W tym celu musimy udac się na targ i odnaleźć wolny stragan. Gdy to już uczynimy należy uaktywnić czerwony kontrakt przybity do straganu. W jego miejsce pojawi sie sprzedawca.
Stanowiska obsługuje się identycznie jak kontrakty na sprzedawców w domkach
Opcje kontraktu dostępne są z menu kontekstowego (pojawiającego się po kliknięciu lewym przyciskiem myszy na vendora).
Cena wynajmu uzależniona jest od lokacji oraz miasta, lecz najczęściej wynosi ona 3000 na tydzień.

Kupiec i rozliczenia
By zachecic do kupna na naszym straganie możemy wizualnie przystosować kupca do handlu odpowiednim towarem. Do tego celu służą opcje zmiany rasy, zarostu, ubrania oraz uzbrojenia. Sprzedawcy gracza nie podlegają systemowi nietolerancji. Na tej zasadzie do sprzedaży oręża oraz uzbrojenia najlepiej bedzie prezentował się czerwonobrody krasnolud w fartuchu, z młotem kowalskim w dłoni.

Autoodnawianie kontraktu
Każde stanowisko kupieckie ma zatwierdzone przez właściciela (Landlord) autoodnawianie kontraktu. Żeby ten się odnowił także gracz musi oznaczyć Renter na YES. Wtedy po zakończeniu kontraktu będzie on odnowiony.

Rozliczenia z kupcem
Sprzedawcy płaci się w centarach (złocie). Tych, które zostawicie u niego. Jeśli będzie miał mniej pieniędzy, niż trzeba na odnowienie kontraktu, lub na zapłatę dniówki (raz dziennie), to kupiec odejdzie.
Zatem nie zabierajcie mu całego złota!