Wiedza o broni

Wiedza o broni to umiejętność używana do wytwarzania niektórych przedmiotów i określania stanu broni. Jednak co do tego drugiego zastosowania, każda postać może określić te same informacje za pomocą podpowiedzi przedmiotu.

Wiedza o broni nie była już uważana za umiejętność „bezużyteczną” od Publish 44, która została wydana w kwietniu 2007 roku. Teraz komplementuje tworzenie zbroi i broni w następujący sposób.

Daje premię + 1% do obrażeń za każdą wyjątkowo wytworzoną broń za każde 20 punktów umiejętności (do + 5% u Arcymistrza)

Daje + 1% losowego oporu wyjątkowo wykonanej zbroi za każde 20 punktów umiejętności (do + 5% u Arcymistrza)

– bonusy te dotyczą wszystkich wytworzonych broni (metalowych lub drewnianych) i zbroi (skórzanych, metalowych i drewnianych);

– premie te łączą się lub łączą z właściwościami nadawanymi przez Narzędzia Runiczne.

Trening

Aktywne użycie

Aby użyć Wiedzy o Broni, należy nacisnąć niebieski przycisk obok jego nazwy na liście skilli. Spowoduje to wyświetlenie celownika i komunikatu systemowego z pytaniem: „O którym elemencie chcesz uzyskać informacje?” Wyceluj w broń lub zbroję, o której chcesz się dowiedzieć. Istnieją dwa możliwe wyniki:

Błąd – komunikat systemowy mówi „Nie jesteś pewien …”

Sukces – komunikat systemowy mówi: „Studiujesz przedmiot, próbując dowiedzieć się więcej o jego kunszcie i użyciu”. Biernie Wiedzę na temat broni można także zdobyć, konstruując broń lub zbroję, ale nie tarcze ani amunicję. Istnieje pięć umiejętności, które na to pozwalają: kowalstwo, krawiectwo, stolarstwo, majsterkowanie i tworzenie łuków.